Bisküvili Porsiyonluk Pasta Tarifi (10 Adet)

Bisküvili Porsiyonluk Pasta İçin Malzemeler :

Bisküvili Porsiyonluk Pasta Nasıl Yapılır?

İlk olarak derin bir kap içine 2 paket toz krem şanti koyun. Üzerine 1 su bardağından 1 parmak eksik soğuk süt döküp, mikser ile köpürene kadar çırpın. Hazırladığınız krem şantiyi sıkma torbası içine koyun.

Daha sonra tezgah üzerine 1 kase soğuk süt, 1 kase hindistan cevizi ve kakaolu bisküvileri koyun. 1 adet kakaolu bisküviyi iki parmak arasında arkalı önlü çevirerek, soğuk süte batırıp, çıkartın. Bisküvinin sütün içinde çok fazla kalmamsına dikkat edin. Aksi taktirde bisküvi fazla yumuşayıp, dağılır. Bisküvinin üzerine krem şanti sıkın.

Ardından ikinci kakaolu bisküviyi de süte batırıp, üstüne koyun. Bisküvinin üzerine tekrar krem şanti sıkın. Üçüncü bisküviyi süte batırıp, üzerine koyun. Bisküvili pastanın kenarlarından çıkan krem şantiyi düzeltip, üzerini ve yan taraflarını hindistan cevizine bulayın.

Hazırladığınız bisküvili porsiyonluk pastaları kapaklı bir kap içinde 2-3 saat kadar buzdolabında dinlenmeye bırakın.

Son olarak 1 paket bitter ya da sütlü çikolatayı benmari usulü eritin. Dinlenen bisküvili porsiyonluk pastaları buzdolabından çıkartın. Üzerlerini benmari usulü erittiğiniz çikolata ile süsleyip, servis edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir