Çikolatalı Bisküvili Pasta Tarifi (6 Kişilik)

Çikolatalı Bisküvili Pasta İçin Malzemeler :

Çikolatalı Bisküvili Pasta Nasıl Yapılır?

Çikolatalı bisküvili pasta için; ilk olarak çikolatalı katman hazırlayın. Geniş bir tava içine 1 kutu süt kreması döküp, ısıtın. Isınan kremanın içine 100 gr sütlü çikolata ve 100 gr bitter çikolatayı eliniz ile parçalayarak, koyun. Karıştırarak, çikolataların erimesini sağlayın. Ardından ocaktan alıp, buzdolabında 15-20 dakika kadar soğumaya bırakın.

Diğer tarafta tabanı için; mutfak robotu içine 1 büyük paket fındıklı hanımeller bisküviyi koyun. Üzerine 3 yemek kaşığı eritilmiş tereyağını dökün. Mutfak robotundan iyice geçirin. Tarifte herhangi bir fındıklı bisküviyi kullanabilirsiniz.

Robottan çekilmiş bisküviyi 18 cm lik bir çemberli kalıbın tabanına eşit bir şekilde eliniz ile bastırarak, yayın. Ardından buzdolabında soğuyan çikolatalı karışım içine 12 adet petibör bisküviyi eliniz ile parçalayarak koyun. Üzerine 2-3 yemek kaşığı orta dövülmüş fındık ekleyip, karıştırın.

Daha sonra çikolatalı bisküvili karışımı, kelepçeli kalıba koyduğunuz bisküvi tabanının üzerine dökün. Eşit bir şekilde yayın. Hazırladığınız çikolatalı bisküvili pastanın üzerini fındık ile süsleyip, derin dondurucuda 1 saat kadar soğumaya bırakın. Daha sonra derin dondurucudan çıkartıp, 5 dakika kadar bekletin.

Kelepçeli kalıbı yavaşça pastadan çıkartın. Ardından çikolatalı bisküvili pastayı dilimleyerek, servis edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir